Po co poleruje się lakier samochodowy?

Po raz pierwszy temat konserwacji lakieru samochodowego może wydawać się zniechęcający, ale jest satysfakcjonujący zarówno w doświadczeniu własnościowym nadania samochodowi blasku nowości, jak i wtedy, gdy czas się z nim rozstać i wystawić do sprzedania.

Każdy zakład produkcyjny wie, iż do swoich produktów musi być stosowany właściwej jakości lakier, jak również wykorzystywana będzie inna chemia przemysłowa. Są w bardzo wielu rodzajach lakiery przemysłowe w sprayu, gdyż każdy produkt ma inne zastosowanie i dany lakier musu być dostosowany do potrzeb i zastosowania danego urządzenia. Wiadomo, iż lodówka będzie tylko stała, jednak pralka ma sporą styczność z wodą, dlatego lakier musi być lepszej jakości niż do lodówki. Najbardziej trwały powinien być lakier do czajnika, który ma bezpośredni kontakt z ogniem, i żeby za szybko się nie spalił musi być właściwej jakości.

Generalnie przemysłowe lakiery w sprayu są w tak dużej ilości rodzajów, iż często możemy się pomylić co do zastosowania danego produktu.

Trzeba wybierać dokładnie takie lakiery w sprayu, jakie chcemy z zaznaczeniem, do czego dany lakier musi być zastosowany. Zatem chemia samochodowa musi być dobrze dobierana. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, iż dobraliśmy dobrej jakości lakier, i że nie będzie niespodzianki, kiedy nagle lakier odpryśnie czy się złuszczy. Będąc bezpiecznym, nieściernym środkiem do czyszczenia chemicznego, produkty do czyszczenia i polerowania lakierów nie tworzą śladów zawirowań ani nie pozostawiają mikro-rys na farbie, a także nie usuwają warstwy ochronnej przezroczystej powłoki za każdym razem, gdy go używasz. Z pewnością maszyny polerskie głęboko oczyszczą farbę i usuną ślady i inne defekty w lakierze, a także zanieczyszczenia, do których gliniany pasek czy myjka nie są w stanie dotrzeć. Dokładne polerowanie lakieru pozostawia nie tylko piękny połysk, ale także przygotowuje powierzchnię do woskowania i innych uszczelniaczy. Pielęgnacja lakieru samochodowego polega na dobrym przygotowaniu, ale samo mycie i suszenie nie wystarczy, a glinka i polerowanie lakieru to najlepsze dwa produkty, które stosuje się do przygotowania samochodu do woskowania.