Jak odpowiednio dbać o samochód?

Kiedy sprowadzamy auto po wypadku i dajemy go do reperacji, liczymy na to, iż pracownicy warsztatu samochodowego stosują odpowiednie lakiery samochodowe, jak również potrzebna będzie różnego rodzaju chemia samochodowa.

Są one potrzebne do każdego kawałka samochodu, jeśli po jakiejś stłuczce reperujemy auto, wówczas musimy pamiętać, żeby zastosować odpowiedni lakier. W zasadzie lakiery w sprayu dla felg są w bardzo różnych rodzajach, wszystko sprowadza się do tego, żeby wybrać odpowiedni do danej rzeczy lakier. Dotyczy to również aut, gdyż nie wszystkie przemysłowe lakiery w sprayu nadają się na samochód. Trzeba dobrać takie, jakie są typowo samochodowe.

Jeśli lakier jest niedobrany, wówczas nie będzie się dobrze trzymał auta i samochód szybciej zniszczy korozja. Każdy warsztat wie, jak dobierać odpowiednie lakiery, jednak niektóre warsztaty idą na łatwiznę i sprowadzają tańsze lakiery, co powoduje, iż skutki nie są zbyt dobre, dlatego chemia przemysłowa tego rodzaju powinna posiadać najwyższą jakość. Jeśli raz dostaniemy źle pomalowane auto lub nie tym, co trzeba i szybko będzie się niszczyło, wówczas z całą pewnością nie wrócimy do takiego warsztatu.

Po dokładnym oczyszczeniu i przygotowaniu powierzchni farby zaleca się nałożenie powłoki z wysokiej jakości woskiem.

Tego rodzaju woski samochodowe zapewniają naturalną ochronę lakieru, idealną w trudnych warunkach, a także dodają wspaniałego połysku. Aby nałożyć wosk na lakier, powierzchnia samochodu musi być gładka i czysta. Po nałożeniu i pozostawieniu do wyschnięcia, wosk tworzy lekką warstwę ochronną na powierzchni farby. Z pewnością kosmetyki firmy adbl sprawią, że twój samochód będzie lśnił jak w dniu zakupu. Unikaj mycia samochodu okrężnymi ruchami, ponieważ może to pozostawić ślady zawirowań, jeśli brud nie zostanie całkowicie spłukany. Zamiast tego przesuwaj rękawicę myjącą lub ręcznik wzdłuż samochodu w kierunku poprzecznym, aby zetrzeć pozostały brud. Pamiętaj, że to proces mycia i suszenia ma największy potencjał do tworzenia drobnych śladów wirowania na lakierze, więc użycie wysokiej jakości preparatów jest niezwykle ważne.